Stav posledního zraněného po úniku plynů v Plzni se zlepšil. V týdnu bude propuštěn

Zdravotní stav posledního zraněného po pátečním úniku toxických látek v areálu firmy SUEZ v Plzni-Skvrňanech se stále zlepšuje. Zdravotníci fakultní nemocnice v Plzni v neděli muže přesunuli z intenzivní péče na standardní oddělení. Z nemocnice by měl být propuštěn příští týden, uvedla administrátorka FN Plzeň Andrea Mašínová.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotní stav posledního zraněného po pátečním úniku toxických látek v Plzni-Skvrňanech se stále zlepšuje (ilustrační foto) | Zdroj: HZS Plzeňského kraje

„Jeho zdravotní stav se výrazným způsobem zlepšil a určitě bude v průběhu týdne propuštěn. Dnes (v neděli, pozn. red.) byl přesunut z lůžka intenzivní péče na standardní, proběhnou dovyšetření a myslím, že ho v první polovině týdne budeme moci pustit do domácího ošetření,“ uvedla Mašínová.

Po pátečním úniku chemikálií v Plzni zemřel třetí člověk. Případ převzali kriminalisté

Číst článek

V pátek unikly v areálu společnosti SUEZ, která se zabývá čištěním tekutých průmyslových kalů, toxické látky z čističky, konkrétně siřičitan a sirovodík ve vysokých koncentracích. Únik zasáhl sedm lidí, čtyři museli záchranáři resuscitovat, dva z nich týž den v nemocnici zemřeli, další podlehl těžkým zraněním v sobotu. Zasažení byli muži ve věku 40 až 60 let.

Plzeňští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Pověřují okolnosti případu, vyslýchají svědky a vyžádali si také znalecké posudky.

Vyšetřování bude podle policejní mluvčí Michaely Raindlové pokračovat i v příštích dnech. Na případu spolupracuje i firma SUEZ.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme