Po pátečním úniku chemikálií v Plzni zemřel třetí člověk. Případ převzali kriminalisté

Únik chemikálií v Plzni – Skvrňanech má třetí oběť. Informaci Radiožurnálu potvrdila Libuše Kufnerová z plzeňské fakultní nemocnici, kam byli v pátek převezeni dva muži. Zdravotní stav druhého z nich se v sobotu stabilizoval, zůstává ale na intenzivní péči. Plzeňští kriminalisté v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

Plzeň (Aktualizováno: 13:37 19. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po úniku chemikálií zemřeli dva lidé. Podle hasičů unikly ve vysokých koncentracích chemikálie na bázi síry v areálu firmy v Plzni-Skvrňanech, která se zabývá zpracováním tekutých průmyslových kalů. Na místě hlídali policisté, provoz byl již obnoven. | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Nebezpečné chemikálie unikly v areálu firmy, která se zabývá čištěním tekutých průmyslových kalů. Únik látek zasáhl sedm lidí. Tři odešli z objektu sami, čtyři museli záchranáři resuscitovat, dva z nich týž den v nemocnici zemřeli, další podlehl těžkým zraněním v sobotu.

Případem se nyní zabývají kriminalisté. „Plzeňští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti a prověřují veškeré okolnosti. Ve věci budou vyžádány znalecké posudky,“ uvedla v sobotu v tiskové zprávě policejní mluvčí Michaela Raindlová.

V areálu unikly podle ní toxické látky z čističky, konkrétně siřičitan a sirovodík. Po úniku chemikálií zůstali v prostorách firmy čtyři lidé v bezvědomí, několik dalších bylo evakuováno. Zasažení byli muži ve věku 40 až 60 let.

Záchranáři vyhlásili hromadné postižení osob. Obyvatelé v okolí únik neohrozil, nebezpečné látky se nedostaly do kanalizace. Hasiči v pátek lidem preventivně doporučili, aby nevětrali.

Chemikálie na bázi síry unikly ve vysokých koncentracích ve firmě SUEZ, její generální ředitel Zdeněk Horsák ve vyjádření v pátek uvedl, že firma spolupracuje s policií a musí co nejrychleji zjistit, co přesně se na místě odehrálo. Firma podle něj kontaktuje rodiny dvou zemřelých a nabídne jim pomoc.

eba, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme