V Plzni se zřítila stěna neobydleného domu u nádraží, policie evakuovala lidi ze sousední ubytovny

V Plzni u hlavního vlakového nádraží se v noci zřítila stěna neobydleného domu. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči spolu s magistrátním odborem krizového řízení evakuovali deset lidí ze sousední ubytovny a jednoho bezdomovce a odvezli je do městské ubytovny na Roudné. Objekt bude muset být zřejmě celý stržen. Místo si převzala policie. Informoval o tom mluvčí hasičů Petr Poncar.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Plzni u hlavního vlakového nádraží se v noci na 13. září 2018 zřítila stěna neobydleného domu. | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Ve zbytcích domu objevili hasiči jednoho bezdomovce bez zranění. „Deset lidí ze sousední ubytovny bylo převezeno ve spolupráci s městem do náhradního objektu na Roudnou,“ řekl mluvčí. Speciálně cvičení psi pro vyhledávání v sutinách, které přivezli pražští strážníci, prohledali trosky domu a nikoho nenašli.

OBRAZEM: sací bagr, unavení hasiči i trosky. Všichni tři zranění dělníci v Mikulandské ulici jsou cizinci

Číst článek

Šlo o dvoupatrový rohový dům na křižovatce ulic Mikulášská a U Trati, na konci mostu Milénia směrem k nádraží. „Dům byl dlouhodobě neobývaný a zanedbaný,“ uvedl Poncar. Spadla stěna směrem k mostu. „Dům lehl z větší části, zbytek bude muset jít zřejmě celý do demolice,“ řekl.

Náhradní bydlení

Statik zatím nařídil stržení zřícených částí. „Sutiny domu zavalily chodník před ním. Město Plzeň žádá veřejnost, aby pokud možno nevstupovala do těchto míst. Městská hromadná doprava omezena nebyla,“ uvedla mluvčí radnice Eva Barborková.

Město podle ní zajistilo celkem 16 lidem náhradní přechodné bydlení ve svém objektu na Roudné. „Všichni byli zaměstnanci jedné agentury, nyní jednáme s jejími zástupci, aby se o své pracovníky postarali,“ uvedl vedoucí oddělení krizového řízení magistrátu Jiří Karas.

K události vyjeli hasiči v 01.30, v 06.00 předali místo policii, která věc řeší s majitelem objektu.

Zřícený dům je opáskovaný, místo hlídají státní policisté. Řidiči nemohou odbočit ze Slovan, tedy z Mikulášské ulice na most Milénia, po němž se jezdí do městské části Bory.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme