Plzeňská policie vyšetřuje případ možného 'otrokářství'

Plzeňská policie vyšetřuje tři cizince a jednoho Čecha, které viní z vydírání, omezování osobní svobody a pokusu o ublížení na zdraví. Muži nutili na 150 Rumunů k otrocké práci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

auto Policie ČR | Foto: Petra Škarková

Držení dělníci museli pracovat dvanáct hodin denně za týdenní plat 500 korun. K zatčení došlo poté, co se dělníci vzbouřili a došlo k roztržce.

Podle krajské policejní mluvčí Martiny Kohoutové telefonovali cizinci na tísňovou linku 112 s tím, že dochází k fyzickým atakům a dva z nich byli druhou skupinou odvezeni neznámo kam.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Kohoutová mluví o případu násilně držených rumunských dělníků.mp3

„Následně byli policisty zadrženi tři cizinci a jeden Čech. Zároveň policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestných činů vydírání, omezování osobní svobody a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu,“ dodala Kohoutová.

Všichni podezření jsou umístěni v policejních celách. Při incidentu došlo k lehkému zranění jednoho z poškozených cizinců.

V rámci humanitární pomoci teď policisté v souvislosti s tímto případem spolupracují s pracovníky plzeňského magistrátu, krajského úřadu, krajského ředitelství hasičského záchranného sboru a Ministerstva vnitra.

Také spolupracují s policisty Oblastního ředitelství cizinecké policie a zjišťují všechny okolnosti, týkající se veškerých pracovních povolení cizinců a dalších náležitostí s tím souvisejících.

Monika Červená, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme