Plzeňská práva začínají prověřovat nestandardní absolventy

Plzeňská právnická fakulta dnes podepíše první návrhy na správní řízení o odebrání magisterského titulu. Děkan plzeňské právnické fakulty Jiří Pospíšil pošle rektorovi Západočeské univerzity Josefu Průšovi deset dopisů se jmény podezřelých studentů. Na jejich základě by měl rektor zahájit správní řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

„V rámci tohoto řízení by měli držitelé těchto titulů vyvrátit podezřelé skutečnosti, které jsou s jejich studiem spojeny. Dnes jde o deset návrhů, v pondělí by mělo být připraveno dalších 34 návrhů,“ uvedl děkan plzeňských práv Jiří Pospíšil a dodal:

„Základem těchto dopisů je to, že studenti studovali příliš krátkou dobu, jde o takzvané rychlostudenty. A u těchto studentů Univerzita nemá doklady, že by studovali na jiných vysokých školách právnického typu.“

Důvěryhodné zdroje fakulty uvádí, že mezi kandidáty na odebrání magisterského titulu jsou chomutovská primátorka Ivana Řápková a starosta Prahy 5 Milan Jančík.

David Havlena Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme