Plzeňsko začíná počítat škody po povodních

Rozbouřené řeky se pomalu uklidňují. Největší škody, skoro za 200 milionů korun, způsobily nynější záplavy na Rokycansku. V samotných Rokycanech zůstane skoro měsíc mimo provoz nově opravená čistírna odpadních vod. Úplně zničená je i cyklostezka. Voda z ní odnesla celý asfaltový povrch. Velké škody vznikly na desítkách soukromých domů a firem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berounka vylitá ze břehů nedaleko Plzně | Zdroj: ČTK

Záchranáři zatím marně hledají tělo dvacetiletého Slováka, který v noci na dnešek spadl do rozbouřené Berounky v Plzni-Bukovci. Nepomohl ani vrtulník s termovizí. Řeka je navíc tak divoká, že nemohli být nasazeni potápěči.

Řeka Klabava na Plzeňsku nejvíc potrápila obyvatele v Nové Huti a v Dýšině. Tamní starostka Václava Kuklíková se obává dalšího vývoje počasí. "Musíme držet pohotovost až do pátku, protože předpovědi se bohužel "moc nepovedli." Dnes v noci už ta situace neměla nastat, měla nastat o den nebo o půl dne dříve. Bohužel to tak je, ale taková je příroda," řekla Českému rozhlasu Kuklíková.

Ani v příštích dnech počasí nechystá nic povzbudivého. Chladno a déšť bude minimálně do konce týdne. V pátek ráno mají být navíc přízemní mrazíky.

Marie Matúšů, Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme