Plzeňský kraj odvolal ředitele všech 12 sociálních zařízení

Plzeňský kraj dnes odvolal ředitele všech 12 zařízení sociální péče, které patří do jeho správy. Důvodem byly údajné problémy v některých zařízeních. Protože je ale kraj nechtěl adresně jmenovat, rozhodli radní o plošném odvolání. Na místa vypíšou výběrová řízení, nové ředitele by chtěli znát zhruba do konce března až poloviny dubna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milada Emmerová | Foto: www.radio.cz

Podle radní pro sociální věci Dagmar Terelmešové (ČSSD) si od konkurzů slibují, že najdou na vedoucí místa ty nejkvalitnější lidi. Hejtmanství totiž zároveň zpřísnilo podmínky pro uchazeče.

"Došlo tam k malé změně oproti tomu, jak bylo vyhlašováno výběrové řízení před třemi lety, a to bylo to, že i u vysokoškolsky vzdělaných lidí považujeme za velice nutné, aby jejich vzdělání bylo buď sociálního směru, nebo tam existovala nějaká zkušenost s vedením služeb tohoto charakteru," uvedla Terelmešová.

Hejtmanka Milada Emmerová (ČSSD) navíc připustila, že kraj možná stejný krok udělá i u dalších organizací zřizovaných krajem, nevyloučila například nemocnice. Představitelé kraje ale rozhodně popřeli, že by z jejich strany šlo o nějaké čistky. Dosavadní ředitelé sociálních zařízení se navíc podle nich mohou do konkurzů sami přihlásit, což prý údajně většina z nich zřejmě učiní.

Plzeňský kraj naposledy odvolal všechny ředitele sociálních zařízení před třemi roky při změně zákona. Podle bývalého radního pro sociální věci Pavla Karpíška (ODS) to však bylo až poté, co se zastupitelé seznamovali s činností ředitelů dva a půl roku., zatímco současné vedení kraje ještě nemůže vědět, co konkrétní zařízení potřebuje. Rozhodnutí rady Karpíšek považuje za nezodpovědné.

Martin Hromádka, Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme