Policisté našli ztracené letadlo u Měčína na Plzeňsku, pátrali po něm od čtvrtka. Dvojice nepřežila

Policie kolem deváté hodiny ráno našla letadlo, které se ve čtvrtek ztratilo na Plzeňsku. Muž ani žena nehodu nepřežili. Na twitteru to napsala policie. Dvojice o půl deváté večer žádala o osvětlení přistávací plochy na letišti v Klatovech, od té doby se neozvala. Policie je hledala od čtvrtečního večera, v pátek ráno se do pátrací akce zapojil policejní a také vojenský vrtulník. Příčina nehody se vyšetřuje.

Aktualizováno Petrovice u Měčína (Plzeňsko) (Aktualizováno: 13:58 27. 9. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie hledá na Plzeňsku ztracené letadlo. | Zdroj: Twitter Policie ČR

Policie našla letadlo u Petrovice na Plzeňsku. „Příčinu nehody budeme zjišťovat ve spolupráci s odbornými znalci a pracovníky Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod,“ napsala policie na twitteru. 

Až skončí na místě s vyšetřováním, hasiči pomohou s vyzvednutím letadla z lesního terénu. Příčinu úmrtí určí u posádky letadla nařízená soudní pitva, řekla Ladmanová. Zatím neuvedla, kdo letadlo řídil, ani odkud letělo.

Podle fotoreportéra ČTK havarované letadlo zůstalo částečně v polámaných větvích vzrostlých stromů, část trosek dopadla na zem.

Po dvojici pátrala policie od čtvrtečního večera. Letadlo vydávalo nouzový signál naposledy u Žinkov na Plzeňsku.

„V noci jsme přijali oznámení o pohřešování letadla s dvoučlennou posádkou. Jedná se o ženu (38 let) a muže (64 let). Žena žádala kolem půl deváté hodiny večer o osvětlení plochy letiště Klatovy a od té doby se nikomu neozvali,“ řekla policejní mluvčí Martina Korandová pro iROZHLAS.cz v pátek ráno ještě předtím, než dvojici našla.

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme