Plzeňský policista měl vynášet informace

Podezření z vynášení údajů ze spisů závažných kauz čelí plzeňský policista Jiří Pavlík. Šéf skupiny krajské expozitury útvaru boje s organizovaným zločinem je nyní obviněn ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Inspekce ministra vnitra Pavlíka podezřívá z vyzrazování tajných informací lidem, kteří mohou být napojeni na podsvětí. Zároveň prověřuje, jestli za to nebral peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Text na monitoru | Foto: Jan Rosenauer

Podle státního zástupce Jana Hudzieczeka, případ navazuje na vyšetřování velice závažné trestné činnosti. "Jedná se o případ policejního funkcionáře, který se při výkonu svých služebních pravomocí dozvěděl utajované skutečnosti, že proti určité osobě je vedeno trestní řízení a to vyzradil této osobě. Motiv jeho činu je dosud v šetření. Věc byla přidělena do vyšetřování okresnímu státnímu zastupitelství v Ústí nad Labem, vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze z důvodu možné podjatosti státních zástupců v Plzeňském kraji, protože ti jsou s tímto funkcionářem v běžném úředním styku."

Markéta Kaclová, Ladislav Válek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme