Plzeňský Prazdroj zdraží ležáky. Pilsner Urquell bude stát o 1,50 koruny za půllitr více

Plzeňský Prazdroj od 1. října zvýší ceny některých piv v průměru o 3,7 procenta. Zdražení se dotkne především balených i čepovaných ležáků, které na trhu patří k dražším pivům. Ceny výčepních piv v sudech a tancích se nemění. Na zvýšení cen upozornili odběratelé, kterým pivovar změnu začal v těchto dnech oznamovat. Následně zdražení potvrdila mluvčí pivovaru Jitka Němečková. Prazdroj reaguje na zvyšující se náklady.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňský prazdroj patří k nejznámějším českým pivovarům v zahraničí. | Foto: Norio Nakayama (CC BY-SA 2.0) | Zdroj: Flickr

Prazdroj naposledy zdražoval loni v říjnu o 3,1 procenta, ale pouze balená piva. Ceny čepovaných piv se dva roky neměnily. Změnu cen největšího českého pivovaru v minulosti kopírovala většina tuzemských pivovarů.

Prazdroj rozšíří výrobu piva Pilsner Urquell. Investice ho vyjde na 280 milionů korun

Číst článek

Ležáky v lahvích a plechovkách i čepované od října zdraží zhruba o korunu, Pilsner Urquell o 1,50 koruny za půllitr. Ceny jedenáctistupňových piv se zvednou asi o 60 haléřů za půllitr.

Ceny výčepních piv v sudech a tancích se nemění, u balených desítek se zvednou pouze u některých značek. Cena nejpopulárnějších desítek Gambrinus a Radegast a také ciderů zůstane na současné úrovni.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme