Plzeňský soud projedná případ Jiřího Kajínka

Krajský soud v Plzni dnes projedná návrh na obnovu procesu Jiřího Kajínka. První projednání mělo proběhnout 10. ledna, tehdy se pro nemoc omluvil Kajínkův obhájce Tomáš Zejda. Doživotně odsouzený Jiří Kajínek se podle dostupných informací k plzeňskému soudu nedostaví. V případě obnovy řízení ale trvá na předvolání všech svědků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Kajínek | Foto: www.kajinekjiri.com

Jiří Kajínek žádal o povolení obnovy procesu už v roce 2004. Senát v čele se soudcem Tomášem Boučkem žádost tehdy zamítl. Novou žádost na obnovu procesu podal v září loňského roku Kajínkův advokát Tomáš Zejda.

„Loni na podzim mě pan Kajínek oslovil, zda bych se obhajoby nevrátil, tak jsem se nechal umluvit,“ uvedl advokát Zejda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plzeňský soud projedná případ Jiřího Kajínka. Podrobnosti má redaktor David Havlena.

Před soudem chce hovořit o argumentech, zejména pak o tom, že policie nikdy nevzala daktyloskopické stopy z auta pachatele vražd z května 1993.

„V březnu mě pan Kajínek udělil plnou moc, takže jsem mu podával podnět ke stížnosti pro porušení zákona. To bylo co do výše trestu, protože jsem byl názoru, že nemohli uložit tehdy doživotí,“ vysvětlil.

Pachatel vražd v borských serpetýnách neměl totiž podle svědků rukavice a současně také zahlédli na jeho rukou prsten. Z šetření vychází, že vrah musel při střelbě otevřít dveře auta, kde tehdy seděli poškození Štefan Janda s Juliánem a Vojtěchem Pokošovými. Policie ale dosud žádné Kajínkovi otisky na voze nenašla.

Katka Brezovská, David Havlena Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme