Plzeňský soud zamítl Kajínkovu žádost o obnovu řízení

Jiří Kajínek s žádostí o obnovu řízení znovu neuspěl, krajský soud v Plzni zamítl návrh doživotně odsouzeného vězně. Jeho obhájce Tomáš Zejda chtěl zpochybnit, že Kajínek před osmnácti lety v Plzni zabíjel. Podle soudce nejsou jeho argumenty dostačující.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajínkův advokát Tomáš Zejda přichází do jednací síně | Zdroj: ČTK

Obhajoba uváděla především skutečnost, že policie nikdy nevzala daktyloskopické stopy z auta pachatele vražd z května 1993.

„Soudce Tomáš Bouček označil argumenty za nedostačující, daktyloskopie prý nebyla nutná,“ informuje z Plzně reportér David Havlena.

Zejda také neuspěl se žádostí o vyjádření soudního znalce, který by uvedl, jak se chová postřelený člověk. Podle soudce šlo pouze o hypotetické a odborně nepodložené důkazy. Soud je proto nemůže vnímat jako důkazní prostředky v pravém slova smyslu.

Samotný Jiří Kajínek u dnešního veřejného zasedání nebyl. Šlo už o druhou jeho zamítnutou žádost.

Svalení viny na Kajínka se hodí, tvrdí vězňův příznivec

Obnovení procesu žádá také řada Kajínkových příznivců. Například Lukáš Charvát, provozovatel webových stránek na podporu známého vězně.

„Zklamání to není, v Plzni to řešil ten samý soudce, který obnovu nepovolil naposledy. Jelikož ale pan doktor Zejda předložil několik kvalitních věcí, mohli bychom uspět třeba u vrchního soudu,“ řekl Charvát Radiožurnálu.

„Celé to je o špatné práci policie. Pokud nevezme otisky prstů při tak závažném trestném činu, je to přinejmenším podivné. Ohledání buď proběhlo nestandardním způsobem, nebo se našly nějaké daktyloskopické stopy, které se někomu nehodily.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Charvát, podporovatel Jiřího Kajínka, rozebírá okolnosti případu v Ozvěnách dne

Podle něho se Jiří Kajínek dostal do role kriminálníka a je daleko jednodušší říci, že to byl on, aby byl klid.

Pachatel vražd v borských serpetýnách neměl podle svědků rukavice a současně také zahlédli na jeho rukou prsten. Z šetření vychází, že vrah musel při střelbě otevřít dveře auta, kde tehdy seděli poškození Štefan Janda s Juliánem a Vojtěchem Pokošovými. Policie ale dosud žádné Kajínkovy otisky na voze nenašla.

Lucie Maňourová, David Havlena Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme