Plzeňský střelec je za mřížemi

Po bezmála roce kriminalisté zřejmě dopadli dvojnásobného vraha, který ve zlatnictví na Americké třídě v Plzni zastřelil prodavačku a poté i kolemjdoucího. Podezřelého pětačtyřicetiletého muže již vyšetřovatel obvinil z vraždy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní portrét vraha | Foto: Policie ČR

Zadržení pachatele bez bližších potvrdil mluvčí západočeské policie Jiří Soukup. "Policistům ze Správy Západočeského kraje v Plzni se podařilo zadržet pětačtyřicetiletého muže z Prahy, který byl obviněn z trestného činu vraždy," řekl. Nyní soud rozhoduje o vzetí podezřelého do vazby. S odkazem na pokračující vyšetřování odmítl mluvčí zatím sdělit jakékoliv další podrobnosti o dopadení pachatele či o jeho motivu.

Vražda se stala v sobotu 19. ledna po desáté hodině. Pachatel provedl svůj čin velmi brutálním způsobem. Nejprve prostřelil hlavu šestadvacetileté prodavačce, poté vyběhl z obchodu a zastřelil sedmapadesátiletého muže, který se mu postavil do cesty. Střílel z bezprostřední blízkosti a nedal svým obětem žádnou šanci. Ze zlatnictví si neodnesl žádné šperky a policisté proto usuzovali spíše na vyřizování účtů. Klenotnictví patřilo chorvatským podnikatelům.

Policie měla strohý popis pachatele okamžitě po činu, protože celá oblast Americké třídy je monitorována bezpečnostními kamerami. Na jedné z nejfrekventovanějších ulic se navíc v době vraždy pohybovaly v okolí zlatnictví desítky lidí. Plzeňská radnice již vypsala za informaci, která povede k dopadení vraha, odměnu 200 tisíc korun.

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme