Po celém světě se budou psát dopisy na podporu nespravedlivě odsouzených

K maratonu psaní dopisů se dnes připojí i lidé na gymnáziu Česká a Olympijských nadějí v Českých Budějovicích. Akci na podporu nespravedlivě odsouzených pořádá organizace Amnesty International. Loni získala po celém světě na dva miliony dopisů, pohledů nebo i vzkazů na sociálních sítích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maraton psaní dopisů | Foto: Amnesty International ČR

Všichni, kdo přijdou akci podpořit, mají možnost se nejprve seznámit s jednotlivými případy nespravedlivě odsouzených lidí v různých koutech světa. Kromě afrických zemí se jedná i o několik případů z Běloruska a Ruska.

U každého příběhu pak najdou vzorový dopis, vysvětluje učitel na Gymnáziu Česká a Olympijských nadějí v Českých Budějovicích Jiří Krejčí:

„Buď to napíší svými slovy, nebo - v případě, že si v tom jazyce tak nevěří - přepíší ten vzorový dopis. A pak je na tom důležité to, že ten student musí s tím dopisem na poštu, zjistit si, kolik stojí známka třeba do Běloruska, a za vlastní peníze dopis odeslat.“

Jen loni odešlo z gymnázia Česká v Českých Budějovicích na dvě stovky dopisů. K akci je možné se připojit na 25 místech v celé republice včetně Prahy.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme