Po deštích na přelomu týdne se počasí vylepší. Konec prázdnin bude teplý a suchý

I když v závěru tohoto a na začátku příštího týdne lze očekávat deště, závěr srpna bude teplý a suchý. Uvádí to Český meteorologický ústav (ČHMÚ) ve svém dlouhodobém výhledu. Od poloviny příštího týdne až do konce měsíce by měly teploty opakovaně šplhat nad 25 stupňů Celsia, někde dokonce až nad tropickou třicítku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slunce (ilustrační foto) | Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

Počasí na přelomu týdne poznamená přechod studené fronty a déšť.

Třeba v neděli by na severovýchodě Čech mohlo napršet až 40 milimetrů za 12 hodin, ale pršet bude i na dalších místech České republiky. S deštěm pak počítá předpověď i na pondělí i úterý.

V neděli by se teplotní maxima měla pohybovat mezi 18 až 22 stupni, v pondělí od 19 do 23 stupňů a v úterý od 22 do 26 stupňů Celsia. Pak by se mělo oteplit.

„Dosavadní srpnové počasí bylo poněkud chladnější, než obvykle. Naopak od středy 24. srpna až do konce srpna se už můžeme těšit na teplejší ráz počasí s letními teplotami nad 25 °C,“ píše se ve výhledu zveřejněném na webu ČHMÚ.

Mapa horké Prahy: na náměstí Republiky se upečete už dopoledne, 'Masaryčka' sálá padesátkou

Číst článek

Podle týdenní předpovědi by ve středu mohly teploty vystoupat k 28 stupňům, ve čtvrtek k 30 stupňům a o víkendu by mohlo být dokonce až 33 stupňů.

Dlouhodobý výhled se týká období od 22. srpna do 18. září. V porovnání s dlouhodobými statistikami by toto období mělo být spíše teplé a suché.

„Do konce srpna očekáváme sušší počasí s malým úhrnem srážek. Začátkem září bude srážek přibývat, ovšem týdenní úhrny se budou pohybovat kolem průměru,“ doplňují meteorologové.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme