Po dívce z Ústecka už pátrají i v zahraničí. Její mobil zůstal doma

Policisté rozšířili pátrání po pohřešované Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem. Nyní ji hledají i v zahraničí, a to v rámci celého schengenského prostoru. Dívka zmizela minulou středu. Svůj mobilní telefon přitom podle policie nechala doma.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohřešovaná Michaela M. z Ústí nad Labem.

Pohřešovaná Michaela M. z Ústí nad Labem. | Foto: Policie ČR

Dívka odešla ve středu ráno do školy, kam už ale nedorazila. Od té doby o sobě nikomu nedala vědět.

Jak píše server iDnes.cz, zmizela Michaela bez svého mobilního telefonu. Ten zůstal doma. „Její mobil byl naposledy aktivní 10. ledna kolem 21:30, kdy se z něj přihlásila na Facebook, pak už ne,“ uvedl pro portál v úterý kriminalista Martin Charvát. Že u sebe dívka neměla telefon ale podle policejní mluvčí Veroniky Hyšplerové nemusí nic znamenat, obvykle si ho do školy nebrala.

Původní informace policistů poukazovaly na to, že měla dvanáctiletá Michaela být 11. ledna aktivní na Facebooku, vyšetřování ale následně ukázalo, že tomu tak nebylo. Stále je navíc ve hře varianta, že dívka zmizela už 10. ledna. Její matka v TV Nova uvedla, že si sice je jistá, že její dcera v noci byla doma, ale večer ani ráno ji neviděla.

Školačka z Ústecka je třetí den nezvěstná. Policisté se psy pátrají v místě jejího bydliště

Číst článek

Policisté na Ústecku po Michaele Muzikářové ale pátrají od středy, kdy její zmizení oznámila právě matka. Zatím také prověřili desítky informací od veřejnosti. "Do současnosti jsme obrželi přibližně 70 poznatků od veřejnosti a určitě se každým zabýváme," oznámila mluvčí Hyšplerová. Kriminalisté začali po pohřešované pátrat i v zahraničí, nyní hledají v celém schengenském prostoru. V Německu pátrali už od začátku.

Michaela je dle informací policie hubená dívka a měří 155 až 160 cm. Má hnědé, lehce zvlněné vlasy na ramena a nosí brýle s fialovými obroučkami.

Z domova měla odejít do školy, kterou pravidelně navštěvuje, ale nedorazila tam a ani o sobě nepodala žádnou zprávu. V minulosti nebyla pohřešována.

Dívka z Ústecka je třetí den nezvěstná. Policisté se psy začali pátrat v místě jejího bydliště | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Na sobě dívka v době odchodu měla prošívaný kabát délky ke kolenům a tmavé kozačky s bílou kožešinkou. S sebou měla i růžový školní batoh značky Nike.

Kriminalisté i nadále žádají veřejnost o pomoc. Policie přijímá možné informaci na lince 158 nebo na jakékoli policejní služebně. Kvůli případu na lince 158 také speciální call centrum. Informace z něj obratem dostává zvláštní pracovní tým, který pátrání po dívce zastřešuje.

Policie vyhlásila pátrání po dívce v kategorii Dítě v ohrožení, což je Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte. Jeho cílem je především zrychlit pátrání a předávání informací.

ČRo, dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme