Po dopadení Kajínka nebyl nikdo zadržen

Policisté zatím nezadrželi žádného člověka, který by pomáhal vrahovi Jiřímu Kajínkovi skrývat se po útěku z věznice Mírov. Oznámil to Ladislav Kadeřábek z policejního prezidia. Doplnil, že samozřejmě existuje určitý okruh podezřelých osob. „Asi by ale bylo brzo k tomu něco říkat, protože to bude otázka vyšetřovatele,“ poznamenal Kadeřábek. Právě on měl na policejním prezidiu pátrání po Kajínkovi na starosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odmítl potvrdit či vyvrátit informace, že byt, kde se uprchlý dvojnásobný vrah skrýval, patřil jinému mírovskému vězni Ludvíku Černému. Černý byl odsouzen na doživotí v případu tzv.orlických vražd.

Kajínek utekl 29. října z věznice Mírov na Šumpersku a ihned po něm začalo pátrat přes sto policistů. Tým, který jej nakonec v pátek večer objevil v bytě na sídlišti Velká Ohrada, byl podle Kadeřábka desetičlenný, pomáhali mu však i další policisté.

„Tam se prověřovaly v podstatě všechny jeho bývalé i současné kontakty, které měl. Z toho se vycházelo a kolem toho všeho se provádělo šetření,“ řekl Kadeřábek. Podle jeho informací se zatím neprokázalo, že by vězni k útěku úmyslně pomohl některý z dozorců v mírovské věznici.

Kajínek byl dnes z věznice na Pankráci v Praze převezen do věznice ve Valdicích na Jičínsku

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme