Po dopadení Kajínka nebyl nikdo zadržen

Policisté zatím nezadrželi žádného člověka, který by pomáhal vrahovi Jiřímu Kajínkovi skrývat se po útěku z věznice Mírov. Oznámil to Ladislav Kadeřábek z policejního prezidia. Doplnil, že samozřejmě existuje určitý okruh podezřelých osob. „Asi by ale bylo brzo k tomu něco říkat, protože to bude otázka vyšetřovatele,“ poznamenal Kadeřábek. Právě on měl na policejním prezidiu pátrání po Kajínkovi na starosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Odmítl potvrdit či vyvrátit informace, že byt, kde se uprchlý dvojnásobný vrah skrýval, patřil jinému mírovskému vězni Ludvíku Černému. Černý byl odsouzen na doživotí v případu tzv.orlických vražd.

Kajínek utekl 29. října z věznice Mírov na Šumpersku a ihned po něm začalo pátrat přes sto policistů. Tým, který jej nakonec v pátek večer objevil v bytě na sídlišti Velká Ohrada, byl podle Kadeřábka desetičlenný, pomáhali mu však i další policisté.

„Tam se prověřovaly v podstatě všechny jeho bývalé i současné kontakty, které měl. Z toho se vycházelo a kolem toho všeho se provádělo šetření,“ řekl Kadeřábek. Podle jeho informací se zatím neprokázalo, že by vězni k útěku úmyslně pomohl některý z dozorců v mírovské věznici.

Kajínek byl dnes z věznice na Pankráci v Praze převezen do věznice ve Valdicích na Jičínsku

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme