Po dvanácti letech odchází ředitel pražské ZOO Petr Fejk

Ředitel pražské zoologické zahrady Petr Fejk končí ve své funkci. Z této pozice odchází po dvanácti letech. Jméno jeho nástupce by mělo být jasné nejpozději do začátku ledna příštího roku. Do té doby povede zoologickou zahradu její ekonomický náměstek Petr Ptáček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Fejk | Foto: Jan Profous

Volba nástupce Petra Fejka je podle pražského radního pro kulturu Milana Richtera teprve na začátku: "V tuto chvíli jsme vybrali personální agenturu, která má udělat předvýběr uchazečů. Má nám doporučit 3 až 5 zájemců s tím, že následně zasedne komise hlavního města Prahy, která vybere a radě doporučí ke schválení ředitele zoologické zahrady."

Podle Richtera je důležité, aby nový ředitel převzal svoji funkci k 1. 1. 2010. Nového ředitele čeká dokončení spousty projektů, jakými jsou například nový pavilon slonů a hrochů.

"To je věc, která dohromady stojí 300 milionů korun. Je to připraveno a mělo by se začít stavět v březnu. Potom je například připraven nový výběh pro klokany a projekt Evropská řeka s exteriérovými expozicemi ryb a na vodu vázaných samců jako je mýval nebo bobr," uvedl Petr Fejk.

Tereza Schejbalová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme