Po intenzivních bouřkách zůstává část východních Čech stále bez elektřiny

Na Královéhradecku zůstávají některá místa stále bez elektřiny. Bouřky a silný vítr tam vyvrátily stromy, které potrhaly elektrické vedení. Energetici pracovali nepřetržitě celý víkend, aby obce znovu připojili. Někde ale komplikují práce spadané stromy a obtížný terén.

Hradec Králové (Aktualizováno: 9:36 14. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opraváři zkouší napětí v troleji. (Ilustrační snímek) | Foto: Igor Zehl | Zdroj: ČTK

Většinu poruch na rozvodech vysokého napětí už technici opravili.

„Kromě posledních dvou úseků, a to je u Libňatova a u Maršova u Úpice, kde se musí odtěžit větší množství dřeva. Na hladině nízkého napětí budeme ale poruchy opravovat ještě během dneška. Je možné, že se některé objeví a lidé nám je nahlásí také během zítřka, možná i během celého týdne,“ říká Radiožurnálu mluvčí ČEZu pro východní Čechy Šárka Beránková.

Rozvody nízkého napětí byly úplně potrhané v obcích Kohoutov a Vyhnánov na Trutnovsku. Nejhorší je situace podle Beránkové v okolí Křižanova, Bohuslavic nebo Mělčína.

Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme