Po loňských povodních není ještě vyhráno

Následky srpnových povodní ještě neřekly své poslední slovo. Na některých domech a silnicích se praskliny začínají objevovat až teď - s příchodem teplejšího počasí. Otázkou je, jestli má ještě někdo peníze na to, aby pomohl. A peníze potřeba budou. "Teď probíhalo měření s georadarem, takže právě jsme se dozvěděla, že před domem nám hrozí propadnutí." Příroda tak znovu nepříjemně překvapila Janu Drápalíkovou z pražského sídliště Invalidovna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlín - zbořený dům u hotelu Hilton

Vysychání vodou nasáklé země může i u domů způsobit posun základových zdí a první, co uvidíme, budou praskliny. Statik Ladislav Bukovský radí ohraničit trhlinu obyčejnou tužkou a počkat, jestli se bude dál zvětšovat. "Když ta trhlina není nijak výrazná - do půl milimetru, počkat dva až 4 týdny. Jestli se nehýbá, pak bych spíš vyčkal a až při nějakých větších opravách bych s tím něco dělal a pokud dochází k rozvoji té trhliny, tak bych povolal statika."

Kdo ale všechno zaplatí a pomůže i teď - 8 měsíců po povodni - stát? Přestože i vládní povodňové konto je skoro prázdné, státní pomoc nekončí, tvrdí mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj Petr Dimun: "Ta vládní povodňová pomoc ještě trvá do 31. března roku 2004."

Markéta Kaclová, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme