Po nedělní vichřici už funguje elektřina ve všech domácnostech, potvrdil ČEZ

Energetici obnovili po nedělní vichřici dodávky elektřiny ve všech regionech. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí společnosti ČEZ Soňa Holingerová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V brněnské ulici Hlavní v Komíně vichřice ulomila část stromu, který spadl přes silnici a strhl trolejbusovou trolej. | Foto: Igor Zehl | Zdroj: ČTK

Kvůli silnému větru a popadaným stromům bylo zpočátku bez proudu asi půl milionu domácností. Podle Holingerové poslední závady energetici odstranili ve středu odpoledne.

„My jsme ještě odstraňovali nějaké poruchy na nízkém napětí a počítáme s tím, že další poruchy na nízkém napětí nám budou hlášeny se začátkem víkendu, kdy předpokládáme, že budou lidé jezdit na kontrolu svých rekreačních objektů právě do míst, kde kalamita udeřila,“ řekla Radiožurnálu Holingerová.

Vichřice Herwart v Česku zabila čtyři lidi. Kvůli popadaným stromům byly mimo provoz desítky železničních tratí. Škody se blíží miliardě korun. Vyplývá to z předběžných odhadů největších tuzemských pojišťoven. Zatím vyřešily čtvrtinu případů.

Největší škody způsobily stromy, které spadly na auta, domy a ploty. Konečná čísla budou podle České asociace pojišťoven příští týden.

Daniel Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme