Po noční nehodě stojí před Rozvadovem dlouhá fronta kamionů

Dálnici D5 směrem od Plzně k západnímu hraničnímu přechodu Rozvadov ochromila smrtelná noční nehoda. Na 148. kilometru se před půlnocí srazily čtyři kamiony. Několik hodin doprava úplně stála, nyní je dálnice částečně průjezdná. Přesto kamiony i osobní auta popojíždí v mnohakilometrových kolonách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda kamionů na dálnici D5 | Foto: ČTK

Při nehodě na 148. kilometru poblíž Svaté Kateřiny se před půlnocí srazily tři kamiony a jeden nákladní vůz. V automobilu Iveco zemřel spolujezdec, těžce zraněného řidiče odvezl vrtulník. Další dva lidé byli zraněni lehce.

Dálnice po nehodě stála v obou směrech. Provoz na Plzeň byl obnoven hned po odletu záchranářů. Ve směru na Rozvadov se stále odstraňují následky nehody. Z vozidel vytekla nafta a olej, záchranáři místo posypali sorbentem.

"Uklízí se v odstavném pruhu, havarovaná vozidla už jsou mimo dálnici. Byla tam fronta kamionů až 15 kilometrů v obou pruzích, teď se to pomalu rozjíždí," popsal Radiožurnálu situaci vedoucí střediska údržby dálnic v Rozvadově Miroslav Mužík.

Zácpa pravděpodobně potrvá ještě několik hodin, policisté dopravu regulují. Objížďku do Německa mohou využít pouze řidiči osobních aut, poslední příležitostí je dálniční sjezd Mlýnce.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme