Po noční nehodě stojí před Rozvadovem dlouhá fronta kamionů

Dálnici D5 směrem od Plzně k západnímu hraničnímu přechodu Rozvadov ochromila smrtelná noční nehoda. Na 148. kilometru se před půlnocí srazily čtyři kamiony. Několik hodin doprava úplně stála, nyní je dálnice částečně průjezdná. Přesto kamiony i osobní auta popojíždí v mnohakilometrových kolonách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda kamionů na dálnici D5 | Zdroj: ČTK

Při nehodě na 148. kilometru poblíž Svaté Kateřiny se před půlnocí srazily tři kamiony a jeden nákladní vůz. V automobilu Iveco zemřel spolujezdec, těžce zraněného řidiče odvezl vrtulník. Další dva lidé byli zraněni lehce.

Dálnice po nehodě stála v obou směrech. Provoz na Plzeň byl obnoven hned po odletu záchranářů. Ve směru na Rozvadov se stále odstraňují následky nehody. Z vozidel vytekla nafta a olej, záchranáři místo posypali sorbentem.

"Uklízí se v odstavném pruhu, havarovaná vozidla už jsou mimo dálnici. Byla tam fronta kamionů až 15 kilometrů v obou pruzích, teď se to pomalu rozjíždí," popsal Radiožurnálu situaci vedoucí střediska údržby dálnic v Rozvadově Miroslav Mužík.

Zácpa pravděpodobně potrvá ještě několik hodin, policisté dopravu regulují. Objížďku do Německa mohou využít pouze řidiči osobních aut, poslední příležitostí je dálniční sjezd Mlýnce.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme