Po odchodu bude Gross pracovat v sídle své strany

Sociální demokraté, lidovci a unionisté podepíší příští týden smlouvu o společném vládnutí. Po jejím podepsání by měl premiér Stanislav Gross podat demisi. Po odchodu z premiérské židle zůstane šéfem ČSSD. Pracovat bude v sídle strany v Lidovém domě v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gross, Kohout, Sobotka

Gross, Kohout, Sobotka | Foto: Marta Myšková

"Ten hlavní cíl, který je před námi, je uspět ve volebním roce 2006. Ten samozřejmě vyžaduje organizační, personální přípravu a spoustu věcí. To je nepochybně oblast, které se chci věnovat a budu věnovat," upřesnil premiér.

Poslední překážka před vznikem nové koaliční vlády dnes padla, když vznik vlády Jiřího Paroubka posvětil výkonný výbor ČSSD. Podle Paroubka by smlouva mezi stranami koalice mohla být podepsána v úterý. O den později by měl premiér Gross podat demisi a prezident by jmenoval Paroubka novým šéfem vlády. Původně měla být smlouva podepsána už zítra a demisi měl Gross podat v pondělí.

Helena Šulcová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme