Po povodni se na Labe znovu vrací lodní doprava

Provoz lodí se vrací na další úseky Labe. Po dřívějším povolení plavby od děčínského terminálu po státní hranice s Německem mohou plavidla i na úsek mezi Štětím a střekovskými zdymadly. Jak ale dodává zpravodaj Josef Suk, po povodních na řece stále trvají některá omezení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nákladní loď | Foto: Jan Rosenauer

Například na dolní plavební kanál od Štětí po Střekov mohou jen lodě do délky 100 metrů, šířky necelých 11 a s ponorem do dvou metrů. Provoz Státní plavební správa povolila jen ve dne a v době, kdy není nijak snížená viditelnost. Stejné omezení platí i na úseku mezi Děčínem a Hřenskem. Tam musí stav plavební dráhy ještě prověřit v příštích dnech loď Valentýna, která je vybavena speciálním monitorovacím zařízením.

Co s řekou udělala velká voda, to nyní zjišťuje i Povodí Labe. Potvrdil to technik děčínského pracoviště firmy Jiří Mach. "Měříme podélný profil, je to naše soulodí Adam a Eva, které má také takovou monitorovací lištu. Takže po zítřku budeme moudřejší, jestli je středem plavební dráhy nějaký nános, nebo ne."

Josef Suk, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme