Po Praze jelo v autě 23 kilogramů semtexu

Pražští policisté zadrželi dvaatřicetiletého řidiče, který ve svém autě převážel 23 kilogramů plastické trhaviny, takzvaného červeného semtexu. Kromě toho ve vozidle nalezli 30 elektrických rozbušek. Informovala o tom mluvčí policejního prezidia Ivana Zelenáková s tím, že policie nehodlá k případu poskytovat žádné podrobnější informace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle mluvčí pražské policejní správy Evy Brožové tak velké množství semtexu dosud policie na území hlavního města nezadržela. Exploze 20 kilogramů semtexu by podle policejních pyrotechniků mohla způsobit zřícení menších budov a tlaková vlna z výbuchu takovéhoto množství trhaviny by do vzdálenosti 100 metrů poškodila automobily, které by mohly začít hořet. Do této vzdálenosti by také tlaková vlna vytloukla skla oken. Lidé v bezprostřední blízkosti výbuchu by podle policie přišly o život a osoby ve vzdálenosti do 50 metrů by měly zdravotní problémy, například poškozené plíce.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme