Po protestech proti MMF zůstávají ještě 4 lidé v nemocnici

Ještě čtyři pacienti zůstávají v nemocniční péči v souvislosti s událostmi kolem pražského zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky z minulého týdne. Podle mluvčího ministerstva zdravotnictví Otakara Černého bylo ještě dnes ráno v nemocnici šest pacientů, dva ale byli kolem poledne propuštěni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z hospitalizovaných je z Peru a trpí nejasnými trávicími potížemi, dále jsou v tam dva demonstranty a jednoho policistu. Podle ředitelky nemocnice nelze zatím počítat s jejich brzkým propuštěním pacientů. Jeden má totiž sešroubovanou nohu po operaci zlomeniny, druhý demonstrant akutně ohluchl poté, co vedle něj vybuchla petarda, a sluch se mu dosud nevrátil. Policistu trefila letící dlažební kostka do krku a má otok hlasivek a zlomenou chrupavku štítnou.

V průběhu týdne ošetřili zdravotníci kolem 600 lidí; z toho 123 policistů a 142 aktivistů. Hospitalizováno bylo 19 policistů a 13 aktivistů. Z více než 300 ošetřených finančníků jich 200 ošetřili lékaři přímo v Kongresovém centru, většinou šlo ale o běžné obtíže, jako bolest hlavy či žaludeční problémy.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme