Po protestech proti MMF zůstávají ještě 4 lidé v nemocnici

Ještě čtyři pacienti zůstávají v nemocniční péči v souvislosti s událostmi kolem pražského zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky z minulého týdne. Podle mluvčího ministerstva zdravotnictví Otakara Černého bylo ještě dnes ráno v nemocnici šest pacientů, dva ale byli kolem poledne propuštěni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z hospitalizovaných je z Peru a trpí nejasnými trávicími potížemi, dále jsou v tam dva demonstranty a jednoho policistu. Podle ředitelky nemocnice nelze zatím počítat s jejich brzkým propuštěním pacientů. Jeden má totiž sešroubovanou nohu po operaci zlomeniny, druhý demonstrant akutně ohluchl poté, co vedle něj vybuchla petarda, a sluch se mu dosud nevrátil. Policistu trefila letící dlažební kostka do krku a má otok hlasivek a zlomenou chrupavku štítnou.

V průběhu týdne ošetřili zdravotníci kolem 600 lidí; z toho 123 policistů a 142 aktivistů. Hospitalizováno bylo 19 policistů a 13 aktivistů. Z více než 300 ošetřených finančníků jich 200 ošetřili lékaři přímo v Kongresovém centru, většinou šlo ale o běžné obtíže, jako bolest hlavy či žaludeční problémy.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme