Po Rathovi podali k soudu stížnost na vazbu i Pancová a Kott

Na vazbu si po bývalém hejtmanovi Davidu Rathovi stěžují i další dva obvinění v korupční kauze, ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová a bývalý poslanec za ODS Petr Kott. Obrátili se přitom na Krajský soud v Ústí nad Labem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista hlídkuje před budovou litoměřické vazební věznice | Zdroj: ČTK

Kateřina Pancová a Petr Kott byli zadrženi spolu s Davidem Rathem a dalšími pěti lidmi kvůli podezření z účelného předražení rekonstrukce buštěhradského zámku. Jsou už ale obviněni i z manipulací s dalšími zakázkami.

O vazbě Kateřiny Pancové a Petra Kotta rozhodl stejně jako o Davidu Rathovi v polovině května okresní soud v Ústí nad Labem. Podle soudců má vazba především zabránit obviněným ovlivňovat svědky. Pancová i Kott si proti tomuto usnesení podali stížnost k ústeckému Krajskému soudu.

Své rozhodnutí krajský soud sdělí, jakmile bude doručeno obviněným. Jak Pancová, tak Kott jsou podezřelí, že poškozovali zájmy Evropské unie, protože sjednávali výhody při zadávání veřejných zakázek pro své známé a brali za to úplatky.

David Rath si na podmínky ve vazební věznici stěžoval ve svém projevu, který měl před poslaneckou sněmovnou v pondělí 5. června.

Zmínil zejména to, že přebývá v cele o výměře pouze 2x3 metry a mýt se může pouze dvakrát týdně. Označil to za estébácké metody, které nemají s vyspělou Evropou nic společného.

Jana Zemanová, Dagmar Cestrová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme