Po rezignaci policejního prezidenta padají další hlavy

Policejní prezident Jiří Kolář dnes rezignoval na svou funkci. Důvodem je selhání policie, které při domovní prohlídce uprchl stíhaný podnikatel Radovan Krejčíř. Ministr vnitra František Bublan Kolářovu rezignaci přijal s tím, že policejní prezident nebude jediným, kdo bude muset kvůli kauze Krejčíř skončit ve své funkci. Detektivové po Krejčířovi zatím marně pátrají. Jeho stopu možná zachytili kolegové ze Slovenska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Kolář | Zdroj: ČTK

Podle Bublana je ode dneška také mimo službu deset policistů, kteří byli při domovní prohlídce ve vile Radovana Krejčíře, při které jim podnikatel uprchl. Ministr vnitra nevylučuje, že někteří policisté budou muset odejít od policie a případně budou i trestně stíháni. Podle Bublana dojde i k personálnímu zemětřesení ve vedení protikorupčního útvaru. Z funkcí budou muset odejít ředitel služby Jiří Pálka a jeden z jeho náměstků Josef Bečvář.

Mezi tím slovenská policie našla na kamerovém záznamu jedné benzinové pumpy muže, který popisem odpovídá hledanému podnikateli Radovanu Krejčířovi. Tankoval benzin do vozu značky Lamborgini, měl tmavé sluneční brýle a kšiltovou čepici. Slovenská policie pošle záznam české straně. Slovenský směr Krejčířova útěku včera naznačil i ministr vnitra František Bublan.

Podnikatel Krejčíř obviněný z přípravy vraždy a závažné hospodářské kriminality utekl v sobotu policistům během domovní prohlídky a není vyloučeno, že v tuto chvíli je už za hranicemi. Kauzou se bude příští týden zabývat také sněmovní výbor pro obranu a bezpečnost. Řekl to jeho předseda Jan Vidím z ODS, který by odstoupení policejního prezidenta Koláře uvítal.

Aférou kolem podnikatelova útěku se stále zabývají kontrolní orgány policie a Inspekce ministra vnitra. Kdy bude případ uzavřen, zatím není možné podle mluvčí ministerstva vnitra Marie Masaříkové odhadnout. "Právě proto, že ministr vnitra a celý resort si uvědomuje, že se jedná o závažný případ, inspekce musí celou věc řádně prošetřit. Aby mohlo dojít k řádnému prověření, je to poměrně časově náročná věc," uvedla Masaříková.

Rezignace policejního prezidenta Koláře nepřekvapila premiéra Jiřího Paroubka, který je v těchto dnech na návštěvě Japonska: "Myslím, že to byla především blamáž toho, kdo velel té protikorupční jednotce, a předpokládám, že už v tuto chvíli není ve službě. A jestli to ještě na sebe vztáhl pan policejní prezident, tak myslím, že ví, proč to udělal. Já si jeho rozhodnutí vážím," řekl Radiožurnálu Jiří Paroubek.

a kol., Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme