Po schůzi grémia ČSSD chce Sobotka sdělit jméno kandidátky na ministryni práce

Šéf ČSSD a budoucí premiér Bohuslav Sobotka dnes oznámí, koho nominuje na ministryni práce a sociálních věcí. Během středy a čtvrtka se sešel s pěti kandidátkami z řad ČSSD. Rozhodne se po poradě s nejužším vedením strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo práce a sociálních věcí (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Ráno se tady v Lidovém domě sejde politické grémium. Budu informovat kolegy o pohovorech, které jsem vedl s potenciálními kandidátkami na funkci ministryně. Předpokládám, že během dne bych informoval o tom, kdo bude novým nominantem sociální demokracie na tuto pozici ve vznikající vládě,“ uvedl Sobotka.

V minulých dnech mluvil s bývalou středočeskou radní Zuzanou Jentschke Stöcklovou, zlínskou radní Taťánou Valentovou Nersesjan, náměstkyněmi olomouckého a jihočeského hejtmana Yvonou Kubjátovou a Ivanou Stráskou a také se stínovou mluvčí pro lidská práva a rodinu Michaelou Marksovou Tominovou.

Radní kraje Vysočina Petr Krčál z ČSSD se nominace na post ministra práce a sociálních věcí vzdal z vážných rodinných důvodů.

Kandidáti na ministry | Foto: Český rozhlas

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme