Po silnici v Brně se procházel velbloud, utekl ze svatby

Brněnští městští policisté vyjeli v sobotu k odchytu velblouda dvouhrbého, který se procházel po silnici v městské části Kníničky. V tiskové zprávě to dnes sdělil mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem. Velblouda si převzala majitelka, podle které se zvíře účastnilo v nedalekém hotelu svatebního obřadu a uteklo.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městské policii volalo několik svědků, že se po cestě vedoucí z Rozdrojovic procházel velbloud. "Urostlé zvíře vstupovalo i do silnice, a proto ho možná některý z kolemjdoucích přivázal ještě před příjezdem strážníků k tyčce označující vodohospodářské zařízení," uvedl Ghanem.

Strážci pořádkou velblouda nijak nahánět nemuseli. "Hověl si v trávě, kde spokojeně ležel na břiše a převracel se na bok. Po chvíli se na místo dostavila majitelka, která se omluvila za nepříjemnosti. Řekla, že se v nedalekém rozdrojovickém hotelu koná svatba a velbloud se jí účastnil do chvíle, než nepozorovaně utekl," informoval Ghanem.

Podle něj si sedmatřicetiletá žena zvíře převzala a odvedla zpátky k hotelu. "Brněnští strážníci už v minulosti odchytávali třeba klokana, dželadu (pavián), bobra, hady nebo jezevce. Koncem května jsme zastavovali provoz, abychom ochránili kachní mámu s šesti káčaty," dodal Ghanem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme