Po srážce zůstalo na přejezdu třináct zraněných

Třináct zraněných je výsledkem těžké nehody na nechráněném železničním přejezdu mezi Pěčínem a Rokytnicí v Orlických horách. Po osmé hodině ráno se tam střetl nákladní automobil s osobním motorovým vlakem. Odstraňování vykolejeného vagónu blokovalo provoz na trati šest hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční přejezd | Foto: portal.space.cz

Nehodu Radiožurnálu potvrdil Pavel Tesař z tiskového oddělení Českých drah. "Bylo to na přejezdu zabezpečeném výstražnými kříži. Vlak po nárazu vykolejil," informoval Tesař. Ve vlaku podle něj jelo 15 cestujících a dva zaměstnanci železnice.

Většina z třinácti zraněných ve vlaku utrpěla pouze lehčí poranění a sanitky je odvezly k ošetření do rychnovské nemocnice. Těžce zraněného řidiče nákladního auta ale musel ve vážném stavu transportovat vrtulník do Hradce Králové.

Příčina srážky zatím není známa, vyšetřují ji policisté. Podle bezpečnostního inspektora Českých drah je úsek nehody přehledný a řidič auta zřejmě jel nepřiměřeně rychle.

Automobil odhodil přední část vlaku mimo koleje, takže k odstranění následků nehody byla nutná těžká technika. Provoz na trati z Doudleb do Rokytnice a rovněž na silnici z Pěčína do Rokytnice tak mohl bý t obnoven až před 15. hodinou. Náraz nákladního vozu také rozbil okna na boku a v přední části vagonu.

V minulém týdnu se vlaky s automobily na železničních přejezdech srazily několikrát. Například v pátek se u obce Velečin na Plzeňsku střetl manipulační vlak s automobilem. Dva lidé utrpěli vážná zranění. Ve středu zase při srážce osobního automobilu s vlakem na trati mezi Jabloncem a Libercem byli lehce zraněni tři lidé.

Na vytvoření pracovních skupin, které mají omezit přibývající srážky aut s vlaky na nechráněných železničních přejezdech se už České dráhy dohodly s kraji. Ty si od spolupráce s drahami slibují odstranění krizových míst na železničních přejezdech, například instalací zpomalovacích retardérů před přejezdy či dalšího osvětlení.

V červnu skupiny pracovaly například v Olomouckém, Libereckém a Českobudějovickém kraji. V pátek podepsali dohodu o vytvoření komise zástupci drah s představiteli Jihočeského kraje.

Josef Krám, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme