Po Stockholmu by mohly jezdit české tramvaje, řekl na závěr své návštěvy švédský král

Česká republika a Švédsko jsou si v mnohém podobné, uvedl na závěr své návštěvy švédský král Carl XVI. Gustaf. A to jak počtem obyvatel, tak průmyslovým zázemím a vývojem. Švédský panovník doufá, že obě země do budoucna prohloubí ekonomickou i vědeckou spolupráci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švédský král Carl XVI. Gustaf | Zdroj: ČTK

„Ve Švédsku teď budujeme hodně tramvajových tratí. Dokážu si představit, že by na nich jezdily české vozy,“ řekl Carl XVI. Gustaf po návštěvě plzeňské škodovky. Spíš než na obchod se ale soustředil na další výzkum.

Švédsko nám může závidět třeba vesmírný program. Samo se totiž soustředí na jiná odvětví. Ale právě to švédský král považuje za obrovskou příležitost. Podle něj si tak malé země nemohou dovolit investovat do všeho, a musí proto své poznatky sdílet.

Jednou z oblastí, na kterou by se chtěl zaměřit, je přilákání většího počtu mladých do technických a vědeckých oborů. Ve Švédsku totiž zaznamenali podobný pokles zájmu jako u nás.

Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme