Po týdnech tuhé zimy přišla obleva

Počasí trápí především lidi na Plzeňsku a také v Praze. Voda z polí už na několika místech zaplavila sklepy domů. Poměrně dramatické je to zatím na Plzeňsku a také v Praze. Pražští hasiči od rána kvůli vydatnému dešti čerpali vodu ze sklepů, garáží, hal i silnic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rozbíjení ker | Zdroj: ČTK

Například v Šenovské ulici v Ďáblicích voda zaplavila nádvoří jednoho statku do výšky 30 centimetrů. Ve Kbelích zase voda vytvořila jezero o rozměrech 80 krát 50 metrů.

V plzeňské čtvrti Skvrňany se voda z polí valí na dětský domov Domino. Na místě zasahují profesionální i dobrovolní hasiči. Podle Jiřího Filípka z Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje zatím voda do sklepů nikde nepronikla.

Pouze velké oteplení a rychlé tání sněhu by mohlo způsobit problémy na řekách v celém Povodí Vltavy - závodu Berounka. Podle vedoucího vodohospodářského dispečinku Petra Plného všechny přehrady jsou v těchto chvílích vypuštěny na nejnižší možný stav: "Zatím nějakou masivní oblevu nečekáme. Vodní nádrže jsou předvypuštěny už zhruba od konce prosince až ledna. V současné době se mírně dokorigovává vodní hladina podle stavu sněhových zásob té které nádrže."

Na Moravě a ve Slezsku stále sněží a déšť tam podle meteorologů teprve dorazí. Protože místy bude pršet, hrozí, že sníh na střechách ztěžkne a poničí další budovy. Obavy má i ředitel zlínského Gymnázia v Lesní čtvrti Jan Chudárek. Už od víkendu shazují sníh ze střechy lezci, ředitel se bojí, že obrovskou hmotu, ale do ohlašovaného tání nemohou stihnout odklidit.

Těžký sníh dnes narušil nebo výrazně poškodil čtyři objekty na Zlínsku. Hasiči například vyjížděli ke zřícené střeše hospodářského stavení ve zlínské části Pindula a odpoledne spadla střecha rodinného domu v Nevšové. Sněhové bariéry a převisy stále pomáhají lidem odstraňovat vojáci.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme