Po vichřici v Německu mnoho zraněných

Prudká vichřice, která včera večer zasáhla německé země Sársko, Porýní-Falc a Hesensko, způsobila hmotné škody a zranění mnoha osob, převážně rozmetáním prodejních stánků na tradičních vánočních trzích v řadě měst. Oznámila to německá policie. Vichřici v některých místech doprovázely prudké lijáky, někde i krupobití. Kroupy a větrem ulámané větve pak dočasně přerušily dopravu v řadě úseků dálnic.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prudké nápory větru v Trieru vytrhaly z dřevěných stánků vánočního tržiště díly a stavební součásti; k úhoně zde přišlo pět lidí. V širším okolí města vítr zpřetrhal elektrické vedení a několik obcí zůstalo bez elektřiny. Také v Rürbergu poblíž Cách byla těžce zraněna 25letá žena, když se na ni zřítil stánek zborcený prudkým náporem větru.

Ve Frankfurtu nad Mohanem museli hasiči vyjet na záchranné akce 13krát, v sousedním Offenbachu šestkrát. Řada osob utrpěla zranění padajícími větvemi. Významná silnice z Frankfurtu na Neu- Isenburg byla dnes po celé dopoledne uzavřena, aby ji silničáři mohli vyčistit od napadaných stromů a větví.

Podle německé meteorologické služby postoupila vichřice v noci na dnešek dále na východ do Durynska a blíží se k Sasku.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme