Po volbách je pro ODS čtyřkoalice slibným partnerem

Čtyřkoalice se pro ODS stala po úspěchu v krajských volbách slibným a zajímavým politickým partnerem, s nímž je ODS připravena uzavírat na krajské úrovni koalice, i když se na stanoviscích a názorech stran spojených do čtyřkoalice nic nezměnilo. V dnešním Pressklubu Frekvence 1 to řekl předseda ODS a Poslanecké sněmovny Václav Klaus.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Čtyřkoalice je stále stejný subjekt: jmenuje se čtyřkoalice, ale jsou to fakticky dvě strany, a ty mají v lecčem velmi odlišné názory. To víme, to nekritizujeme,“ řekl. Volbami se na tom podle Klause nezměnilo nic, co se však změnilo, je jiné rozdání karet. „Čtyřkoalice získala výrazný počet hlasů a stala se vážným subjektem jednání na krajských úrovních. A protože k nim máme programově evidentně blíže než k jiným politickým stranám, tak se díky tomu stali pro nás v této konstelaci velmi slibným a zajímavým partnerem," zdůraznil Klaus s tím, že kdyby dopadly volby v roce 1998 podobným způsobem, jako nyní volby krajské, v nichž ODS získala 185 mandátů a čtyřkoalice 171, tak by už tehdy vytvářely tyto strany společně vládu.

Podle Hany Marvanové, místopředsedkyně Unie svobody, jedné ze stran čtyřkoalice, se musí udát spousta věcí, aby bylo možno dosáhnout spolupráce; zejména změna politiky. „Čtyřkoalice kandidovala pod heslem Společně pro změnu. Tyto volby jsou jen přípravou změny, která musí nastat po příštích parlamentních volbách,“ uvedla a potvrdila, že v krajích se v jednáních ukazuje, že mohou vzniknout stabilní koalice čtyřkoalice a ODS.

Klaus podobně jako Marvanová soudí, že dosavadní hašteření pravicových stran je zbytečné.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme