Po zmizelé Anně pátrá speciální tým kriminalistů

Další den pátrají policisté především na jižní Moravě po třináctileté Anně, která o víkendu záhadně zmizela v Brně z azylového centra pro děti Klokánek. Policie se drží vyšetřovacích verzí od útěku dívky bez cizí pomoci až po únos.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pátrání po třináctileté Anně | Zdroj: ČTK

Kvůli případu vytvořili kriminalisté speciální policejní tým. Tvoří ho policisté, pátrající po Anně, i ti, kteří šetří v Kuřimi týrání sedmiletého Ondřeje jeho matkou Kláru Mauerovou, Anninou pečovatelkou. Podle mluvčí jihomoravských policistů Jany Šípkové je činnost kriminalistů vedená se stále stejnou intenzitou.

"Čím delší dobu se po té dívence pátrá, tak tím větší rádius pohybu může dívka mít. Takže v tuto chvíli možná opatření ze strany policie se nezdají tak viditelná. V tuto chvíli nastupuje práce - prověřování poznatků, zjišťování informací a tak dále," doplnila mluvčí.

Policisté nově prohlédli několik brněnských bytů, potvrdila dnes bez bližších podrobností krajská policejní mluvčí Jana Šípková. "Co se týká konkrétních úkonů, opravdu byly provedeny některé domovní prohlídky. Samozřejmě nebudeme v tuto chvíli konkretizovat, kde se uskutečnily. Získané informace v tuto chvíli není možné komentovat," dodala Šípková.

Podle serveru Novinky.cz se policie včera večer pokoušela dostat také do bytu ekologického aktivisty a šéfredaktora Literárních novin Jakuba Patočky. Údajně spolupracuje s rodinou Kláry Mauerové, které soud zatím nepravomocným rozhodnutím svěřil Annu do péče. Kriminalisté se také začali zabývat možností, že by Anna, jejíž minulost a totožnost zatím není známá, mohla být Karolína Planá. Ta se ztratila zhruba před deseti lety v Krnově na Bruntálsku.

Zuzana Kopuletá, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme