Po zmizelých dětech bude pátrat i armáda

Po dvou sourozencích pohřešovaných od konce července budou od čtvrtka pátrat i vojáci. Jihomoravská policie požádala o tuto pomoc armádu z Vyškova. Do velké pátrací akce bude podle mluvčí ministerstva vnitra Gabriely Bártíkové nasazeno 200 policistů a 155 vojáků. Dnešní pátrání žádné výsledky nepřineslo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté a vojáci budou hledat v lokalitě vytipované na základě analýzy předpokládaného pohybu zmizelých dětí. Jedná se o obec Nesovice na Vyškovku, kde byly děti naposledy spatřeny ve dnech 30. a 31. července. Desetiletý Jan Vosmanský a jeho o dva roky starší sestra Dagmar jsou nezvěstní už dva týdny. Obě děti si vyjely se svým belgickým švagrem na výlet po jižní Moravě. Cizinec byl minulý týden nalezen mrtev.

Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu potvrdila mluvčí jihomoravské policejní správy Kamila Janíčková, policisté se dnes při hledání dětí zaměřili na oblast Ostopovic a Nebovid. V těchto oblastech se do akce zapojili i potápěči, kteří prohledávali bahnité rybníky a přilehlé okolí. "Bohužel nebyly nalezeny žádní stopy nebo důkazy, které by nám pomohly v pátrání," uvedla mluvčí. Policisté ve spolupráci s belgickou stranou prověřují i varianty zločinných praktik obchodníků s dětmi a dětskou pornografií. Věří, že v pátrání jim pomůže výsledek testů DNA a zdravotní dokumentace Belgičana. Informace o jeho osobě, například například o tom jestli byl už v minulosti trestán, prozatím tají.

Alžběta Kobzová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme