Do Česka míří bouřky, doprovázet je může i krupobití. Na Moravě platí výstraha před vysokými teplotami

Na většině území České republiky se ve čtvrtek odpoledne vyskytnou bouřky s nárazy větru do 90 kilometrů v hodině, doprovázet je může krupobití. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu. Pro Jihomoravský a Zlínský kraj platí navíc výstraha před vysokými teplotami, které mohou ve čtvrtek odpoledne dosáhnout až 33 stupňů Celsia. Do čtvrtka zůstává na jižní Moravě v platnosti i varování před nebezpečím vzniku požárů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silné bouřky (Ilustrační snímek) | Foto: Breno Machado | Zdroj: Fotobanka Unsplash

„Přes naše území bude ve čtvrtek odpoledne od severozápadu přecházet výrazná studená fronta, před ní na našem území vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihozápadu,“ uvedli meteorologové. Na jihu a východě Moravy mohou teploty vystoupat na 29 až 33 stupňů Celsia.

Změna počasí na víkend. Od pátku se výrazně ochladí, pršet ale bude málo

Číst článek

Odpoledne se pak podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude tvořit kupovitá bouřková oblačnost a ojedinělé silné bouřky s nárazy větru a kroupami. Výstraha před silnými bouřkami platí pro české kraje s výjimkou Ústeckého kraje, západních a jižních Čech od 14.00, pro moravské kraje od 17.00. Varování před silným větrem platí ve čtvrtek od 12.00 do 23.00 v Praze, Středočeském, Ústeckém, Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém kraji a na Vysočině. 

V důsledku déletrvajícího teplého a suchého počasí vzrostlo také riziko vzniku požárů, vysoké je zejména na jižní Moravě. „Díky srážkám by se situace měla zlepšit během čtvrtečního večera,“ dodali meteorologové.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme