Vysoké teploty v Česku doprovodí bouřky s krupobitím. Podle meteorologů hrozí silný vítr

V sobotu večer a v noci na neděli mohou Čechy zasáhnout silné bouřky s nárazy větru až 70 kilometrů za hodinu a kroupami. Může při nich napršet kolem 30 litrů vody na metr čtvereční. Odpoledne teploty v Praze, na sever od metropole a na jižní Moravě překročí tropických 31 stupňů Celsia. Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav.

Praha (Aktualizováno: 12:24 20. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Českého hydrometeorologického ústavu se lokálně očekává přívalový déšť. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

O víkendu se do Česka vrátí tropy, říkají meteorologové. Teploty vystoupají na 31 stupňů Celsia

Číst článek

V sobotu do Česka proudí teplý vzduch od jihozápadu. V noci na neděli ale začne přes české území od západu postupovat studená fronta. Do Čech s sebou přinese silné bouřky, uvedli meteorologové. Varování před nimi platí pro Prahu a Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký a Pardubický kraj a pro část Vysočiny.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu se lokálně očekává přívalový déšť, proto se mohou rozvodnit malé toky. „V sobotu večer a v noci na neděli se mohou v Čechách vyskytnout silné bouřky doprovázené nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině,“ doplňuje meteorolog Štefan Handžák. Nárazy větru mohou lámat větve. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky.

ČTK, apa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme