Jih země zasáhnou bouřky s lijáky. Meteorologové varují před stoupáním hladin menších toků

Jižní polovině Čech a Moravy hrozí od sobotního odpoledne do nedělního večera bouřky s přívalovým deštěm. Zejména na Šumavě a v Novohradských horách mohou srážky způsobit rychlé zvednutí hladiny menších toků, varoval v sobotu Český hydrometeorologický ústav.

Jih ČR Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka (ilustrační foto) | Foto: Jakub Šram | Zdroj: Flickr.com Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Déšť bude do Česka postupovat od západu. Pro Plzeňský a Jihočeský kraj, stejně jako pro Příbramsko a Benešovsko platí varování před silnými bouřkami od 14.00.

Čeká nás teplý víkend. Teploty překročí 30 stupňů, objevit se mohou bouřky

Číst článek

Od sobotního večera se mohou silné bouřky vyskytnout i na Vysočině a na jižní a jihovýchodní Moravě. Ustávání bouřek očekávají meteorologové v neděli večer.

Bouřky mohou provázet přívalové srážky s úhrny kolem 40 milimetrů vody na metr čtvereční. Vzhledem k vydatnému dešti mohou poměrně rychle stoupat hladiny menších toků, zejména v oblastech s výraznějším nasycením půdy, jako jsou Šumava nebo Novohradské hory, varuje Český hydrometeorologický ústav.

Přívalový déšť může ojediněle vést k rychlému odtoku vody ze svahů a zatopení níže položených míst, například podchodů či sklepů. Lidé by navíc neměli podceňovat riziko zásahu bleskem a pádu ulomených větví.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme