Odpoledne a večer hrozí silné bouřky. Objeví se zejména ve středních Čechách a na Vysočině

V Česku se v sobotu odpoledne a večer vyskytnou místy bouřky, silné mohou být v pásu od středních Čech přes Vysočinu až po západ Jihomoravského kraje. Doprovázet je může vítr s nárazy až 70 kilometrů za hodinu, kroupy a ojediněle krátkodobé úhrny srážek kolem 20 milimetrů. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto

Meteorologové rovněž upozorňují, že v bouřkách mohou nárazy větru vyvracet stromy a lámat větve, nebezpečné jsou i kroupy a blesky (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Varování meteorologů platí od sobotního poledne. „Odpoledne a večer se vyskytnou místy bouřky, ojediněle i silné. Větší pravděpodobnost silných bouřek je ve středních Čechách a na Vysočině,“ uvedli meteorologové. Večer bude bouřková činnost postupně slábnout.

Meteorologové rovněž upozorňují, že v bouřkách mohou nárazy větru vyvracet stromy a lámat větve, nebezpečné jsou i kroupy a blesky.

„Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty,“ uvedli. Nabádají i k opatrnosti při řízení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme