Boží Dar bojuje se sněhem: silnice do Německa je průjezdná, řidiči se dostanou už i na Klínovec

Silnice I/25 na Boží Dar a do Německa je po několika dnech sněhové kalamity opět průjezdná. A silničáři už také obnovili provoz na silnici z Božího Daru na Klínovec.

Boží dar (Aktualizováno: 11:48 16. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté hlídkují u abertamské křižovatky nad Jáchymovem, kde silničáři uzavřeli sněhem zavátou silnici směrem na Boží Dar | Foto: Slavomír Kubeš | Zdroj: ČTK

Silnice na Boží Dar, která patří k hlavním tahům do Německa, byla otevřena ve středu okolo 7.30. Dosud tam byl provoz jen pro zásobování a pro místní, kteří mohli několikrát za den jet za pluhem silničářů.

V lednu se budou střídat mrazy a oteplení, průměrné teploty zůstanou pod nulou

Číst článek

„Silnice II/219 od kruhového objezdu u hraničního přechodu na B. Daru směrem na Klínovec je již také zprůjezdněna,“ uvedla na twitteru Policie ČR.

V úterý silničáři zprůjezdnili i část silnice z Božího Daru směrem na Ryžovnu až k Myslivnám.

„Je tam vodárna a vypadávala tam elektřina. Bylo nutné tam dopravit agregát, jinak by Boží Dar byl bez vody,“ řekl vedoucí zimní údržby krajských silničářů Josef Bulka.

Po oteplení jsou silnice v Karlovarském kraji sjízdné a jen ve vyšších polohách mohou na silnicích zůstávat zbytky sněhu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme