Na severu Česka mrzne. Na Jizerce klesly teploty pod minus deset stupňů Celsia

Sever Česka se v neděli probudil do mrazivého rána. Na Jizerce v Jizerských horách klesly teploty pod minus deset stupňů Celsia, jinak je ale většinou jen kolem minus dvou až minus čtyř stupňů. Zatímco v Ústeckém kraji je většinou zataženo, v Libereckém se vyjasnilo, místy se ale objevují mlhy. Silnice jsou podle informací silničářů jen holé a s opatrností sjízdné.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strom v Krkonoších, kde 20. dubna 2024 nasněžilo

Strom v Krkonoších, kde 20. dubna 2024 nasněžilo | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

Zvlášť motoristé, kteří už zimní pneumatiky vyměnili za letní, by měli jezdit se zvýšenou opatrností. Podle ÚAMK funguje letní pneumatika jen zhruba do sedmi stupňů Celsia, při nižších teplotách má auto s letními pneumatikami až dvakrát delší brzdnou dráhu než se zimními a horší ovladatelnost při manévrech.

Meteorologové zaznamenávali od začátku dubna opakovaně po celé zemi vysoké teplotní rekordy. V neděli 7. dubna byl první letošní tropický den, kdy teploty dosáhly alespoň 30 stupňů Celsia. Denní maxima se blížila ke 30 stupňům Celsia i v dalších dnech první poloviny dubna.

Na hory v Česku se vrátila zima. Na Šumavě napadlo přes 30 centimetrů sněhu

Číst článek

Teď podle Českého hydrometeorologického ústavu proudí do Česka studený vzduch od severu, a mrazivá tak budou rána i v dalších dnech.

Meteorologové očekávají v Libereckém i Ústeckém kraji i během neděle ojediněle sněžení, hlavně na horách.

Teploty by přes den měly vystoupat až k sedmi stupňům, v Ústeckém kraji na devět, na horách ale budou maximálně dva stupně Celsia. Vítr bude foukat jen slabý.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme