V Čechách se může v noci tvořit ledovka, opatrní by měli být chodci i řidiči

Od nedělního podvečera do pondělního rána hrozí na většině území Čech a části jižní Moravy vznik slabé ledovky, varují meteorologové. Důvodem je déšť, který může na podchlazeném povrchu namrzat. Největší riziko ledovky je severních a severovýchodních Čechách, a také na horských komunikacích, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ledovka (ilustrační foto)

Pozor na ledovku (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Varování před ledovkou platí od nedělních 17.00 do pondělních 10.00. Platí pro celé Čechy s výjimkou nížin v západních a středních Čechách. Na jižní Moravě se týká pouze okresů sousedících s Vysočinou a Pardubickým krajem.

Meteorologové očekávají, že se během neděle v Čechách od západu místy vyskytne slabé sněžení přecházející do deště. Ten na podchlazeném povrchu bude namrzat a tvořit ledovku.

„Na většinu území Moravy a Slezska oteplení zatím nedorazí, a pokud se tam objeví srážky, měly by být spíše sněhové,“ uvádí Český hydrometeorologický ústav.

Vznik ledovky s sebou přináší riziko uklouznutí. Starší nebo méně mobilní lidé by proto měli omezit vycházení ven, doporučují meteorologové. Ve zvýšené míře by měli být opatrní také motoristé. Řidičům Český hydrometeorologický ústav radí sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme