Meteorologové vydali výstrahu pro část Libereckého a Královéhradeckého kraje. Varují před úterním deštěm

Vydatný déšť může mírně zvednout hladiny řek, které odvodňují Jizerské hory a Krkonoše. Povodňová bdělost, tedy nejnižší stupeň varování, platí pro několik regionů Libereckého a Královéhradeckého kraje, a to od úterního večera do středečního rána. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu. Pro východní část republiky v úterý platí varování před silným větrem.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Východní části Česka se týká povodňová bdělost | Foto: Hana Mikulincová | Zdroj: Český rozhlas

„V důsledku nasycení půdy a očekávaných intenzivnějších srážek očekáváme na tocích odvodňujících Jizerské hory a Krkonoše místy dosažení prvního stupně povodňové aktivity,“ uvedli meteorologové. Výjimečně může napršet až 30 litrů na metr čtvereční za šest hodin.

Meteorologové upřesňují @Český hydrometeorologický ústav_VYSTRAHY na
➡️SILNÝ VÍTR
➡️POVODŇOVÁ BDĚLOST.(Liberecký a Královohradecký kraj)
Více: intranet.chmi.cz/files/portal/d…

10:43 – 05. 10. 2021

2 12

Při prvním povodňovém stupni se voda ještě nevylévá z břehů, problémy ale mohou nastat kvůli zvýšenému odtoku vody či podmáčení stromů. Lidé by se měli vyvarovat pohybu v korytě toku a sledovat aktuální situaci.

Povodňová bdělost se v Libereckém kraji týká okolí Liberce, Jablonce nad Nisou, Frýdlantu, Jilemnice, Semil, Tanvaldu a Železného Brodu a platí také v regionech Trutnov a Vrchlabí v Královéhradeckém kraji.

Ve východní polovině Česka bude přes den i v noci foukat silný vítr, který může v nárazech dosáhnout rychlosti přes 65 kilometrů v hodině. Mohl by lámat stromy, případně způsobit menší škody na objektech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme