Do Česka v neděli dorazí silný vítr. Na horách bude mít v nárazech rychlost 125 kilometrů za hodinu

Velmi silný vítr, který v neděli dorazí nad území České republiky, s sebou přinese i déšť. Ten může rozvodnit některé toky. Výstraha meteorologů před vzestupem hladin na první, tedy nejnižší povodňový stupeň platí od nedělního podvečera do půlnoci z pondělí na úterý. Český hydrometeorologický ústav v sobotu zároveň zvýšil stupeň varování před silným větrem z nízkého na vysoký.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meteorologové varují před nedělním silným větrem. | Zdroj: ČHMÚ

Vítr bude přes Česko v neděli přecházet postupně od západu. V nárazech může mít rychlost mezi 70 až 110 kilometry v hodině, na horách i kolem 125 kilometrů. Na jihovýchodě Česka bude vítr slabší. Největší nebezpečí očekávají meteorologové v neděli večer při přechodu studené fronty.

Výstraha s vysokým stupněm nebezpečí platí od nedělních 11.00 pro Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský kraj, dále Prahu a střední Čechy. Od nedělních 15.00 platí varování před velmi silným větrem i pro ostatní kraje. Na jihu Moravy a ve Zlínském kraji ale riziko meteorologové hodnotí jako nízké. V noci z neděle na pondělí by měl vítr postupně slábnout.

Vítr s sebou do Česka v neděli přinese také vydatné srážky. Déšť spolu s táním sněhu může způsobit vzestup hladin některých toků odvodňujících horské oblasti na úroveň prvního stupně povodňové aktivity. Nebezpečí ale meteorologové hodnotí jako nízké. „Předpokládáme, že během pondělního dne budou hladiny řek postupně klesat,“ uvádí meteorologové.

#VYSTRAHA Přiložená mapka ukazuje pravděpodobnost nárazů větru přes 18 m/s od nedělního do pondělního rána (23. 2. 7 SEČ – 23. 2. 7 SEČ), v červených oblastech je pravděpodobnost vyšší než 90 %. Výstraha se bude v průběhu víkendu upřesňovat. Sledujte: chmi.cz

14:32 – 21. 02. 2020

1 4

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme