Česko čeká po chladnějším období příští týden oteplení. Pršet by nemělo

Po současném chladnějším období se začne příští týden oteplovat, předpovídají meteorologové. V týdnu od 14. října by se teploty mohly dostat nad dlouhodobý průměr pro toto období. Navíc by nemělo ani příliš pršet. Vyplývá to z měsíční předpovědi, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Předpověď počasí Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Období od 7. října do 3. listopadu bude podle meteorologů jako celek teplotně průměrné. „Po chladnějším období ze začátku října se začne v druhé polovině příštího týdne pozvolna oteplovat a v druhém předpovědním týdnu by teploty měly dosáhnout hodnoty nad dlouhodobým průměrem,“ uvádí Český hydrometeorologický ústav.

Končí astronomické léto. Noci se budou prodlužovat až do 22. prosince

Číst článek

Teploty v dalších dvou týdnech už budou podle meteorologů odpovídat hodnotám typickým pro tuto část roku.

Průměrné budou v příštích čtyřech týdnech také srážky. Nejméně pršet by mělo v týdnu od 14. října. Naopak o týden později bude deště pravděpodobně nejvíc.

Dlouhodobá průměrná teplota v Česku v období od 7. října do 3. listopadu je 7,5 stupně Celsia. Nejchladnější byl rok 1997, kdy se průměr dostal na 4,2 stupně. Naopak nejtepleji bylo v roce 2000 s průměrem 10,4 stupně.

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav.

Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

Počasí po dnech

V pondělí bude oblačno až polojasno, postupně místy jasno. V jihozápadní polovině území pak bude zpočátku oblačno až zataženo. A na jihozápadě se ojediněle objeví slabý déšť, nad 1000 m budou srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C.

Jak přežít podzim? Vyzkoušejte skvělý recept s máslovou dýní

Číst článek

V úterý bude zpočátku převážně polojasno, během dne má ale od severozápadu postupně přibývat oblačnost. Později v Čechách místy, jinde jen ojediněle déšť. Ojediněle mlhy. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C.

Ve středu bude zataženo až oblačno. V Čechách, během dne i na ostatním území místy déšť nebo přeháňky. Večer na severozápadě ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C.

Ve čtvrtek bude převážně oblačno, místy déšť nebo přeháňky, na horách četnější. Večer ubývání oblačnosti i srážek. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C.

Od pátku do neděle má být podle meteorologů polojasno, na severu zpočátku při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Postupně ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C, postupně 17 až 21 °C.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme