Silný vítr způsobil na řadě míst výpadky elektřiny. Do rána hrozí náledí, varují meteorologové

Silný vítr, který odpoledne začal foukat v Čechách, způsobil na mnoha místech pády stromů i výpadky dodávky elektřiny. Největší problémy měl ČEZ na západě Čech. Karlovarský kraj byl první, kde energetici odpoledne zaznamenaly výpadky, vítr pak postupoval dál na východ země. V celé zemi pak od čtvrtečního večera do pátečního rána hrozí náledí.

Sledovali jsme online Praha (Aktualizováno: 21:52 18. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Výstraha před silným sněžením s vysokým stupněm nebezpečí platila pro kraje Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský a Vysočinu do čtvrtečních 20.00.

Sněžení postupně v polohách pod 600 metrů nad mořem přecházelo do deště se sněhem nebo do deště. Zejména na horách na severu může napadnout až 30 centimetrů sněhu.

Pozor na sněhové jazyky a závěje

Odpoledne od západu výrazně zesílil vítr. V západních Čechách a v severní polovině země byl velmi silný s nárazy kolem 90 km/h a na horách až 125 km/h. V jižních Čechách, na Vysočině a na většině území Moravy vítr dosahoval v nárazech také 90 km/h, na horách kolem 110 km/h. V noci na pátek bude vítr slábnout.

Dálnici D1 mezi Prahou a Brnem plnily kolony. Pražský okruh kolaboval po hromadné nehodě

Číst článek

„Při silném větru se budou v severovýchodní polovině území v polohách nad 600 metrů místy vytvářet sněhové jazyky, na horách na severu i závěje," uvedli meteorologové. Výstraha před sněhovými jazyky platí ve stejných krajích jako výstraha před sněžením, z výstrahy před závějemi je vynechána Vysočina.

Od večera se také v nižších a středních polohách místy tvoří náledí a zmrazky. Výstraha před ním platí pro celé Česko do 700 metrů nad mořem od čtvrtečních 18.00 do pátečních 09.00.

V některých místech také hrozí vznik kalamitní situace na silnicích. Je proto nutné sledovat dopravní zpravodajství a mít zimní výbavu. Meteorologové očekávají možné komplikace se zásobováním, zdravotnickými službami nebo dodávkami elektrického proudu.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme