Na většině území Česka hrozí kvůli suchu požáry. Teploty místy přesáhnou 30 stupňů Celsia

Na většině území Česka opět stouplo kvůli suchu riziko vzniku požárů. Na severozápadě Čech bude navíc do pátku opět tropických 30 stupňů. Déšť se v nejbližší době očekává jen v Jihočeském a Plzeňském kraji, kde se ve středu odpoledne, večer a v noci lokálně vyskytnou silné bouřky. Na webu o tom informoval Český hydrometeorologický ústav.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slunečné počasí (ilustrančí foto)

Na většině území Česka hrozí kvůli suchu požáry, na severozápadě bude i vedro (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Silné bouřky podle meteorologů budou ve středu především na Šumavě a v Novohradských horách. Postupovat budou k jihovýchodu, později až k jihu a mohou být doprovázeny zejména přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 30 milimetrů vody, uvedli meteorologové.

S výjimkou těchto oblastí, kde bude pršet, a Moravskoslezského kraje pak hrozí ve zbývajících regionech Česka až do odvolání kvůli suchému a teplému počasí nebezpečí vzniku požárů. Podle meteorologů by proto lidé neměli rozdělávat oheň v přírodě, zejména v lesích, vypalovat trávu či odhazovat cigaretové nedopalky na zem.

Obyvatelé v Ústeckého kraje a jihozápadu Libereckého kraje by měli do konce pracovního týdne současně počítat s opětovným vedrem. „Odpolední maximální teploty tam budou překračovat 31 stupňů Celsia,“ doplnili meteorologové.

S ohledem na předpokládané vysoké teploty upozorňují na nebezpečí přehřátí a dehydratace. Lidem doporučují, aby dostatečně pili, nejlépe neslazené nealkoholické nápoje v kombinaci s minerální vodou, a omezili tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme