Česku hrozí bouřky s kroupami a přívalovým deštěm. Napršet může místy až kolem 30 milimetrů

Na většině území Česka hrozí ve čtvrtek odpoledne ojediněle silné bouřky s nárazy větru kolem 70 kilometrů za hodinu, kroupami a přívalovým deštěm. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí s výjimkou Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje pro celou zemi od úterního poledne do 23.00.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstraha meteorologů před úterními bouřkami | Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Přes Česko bude podle meteorologů odpoledne přecházet k východu studená fronta. „Při silných bouřkách se vyskytnou silné nárazy větru kolem 70 km/h, kroupy i přívalové srážky s úhrny kolem 30 milimetrů během krátkého období,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Česko zažilo letošní první tropickou noc. V Klementinu v noci teplota neklesla pod 20 stupňů

Číst článek

Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů či sklepů. Vítr může lámat stromy, nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky, varují meteorologové. Radí sledovat vývoj a postup bouřek na výstupech z meteorologických radarů na stránkách www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Bouřky a déšť zasáhly Česko už o víkendu, v pondělí se po vydatném dešti rozvodnily některé řeky, zejména ve východní části země. V noci na úterý platil na několika místech třetí povodňový stupeň, v úterý dopoledne hladiny opadly.

Předpověď počasí

V pátek bude oblačno až polojasno. Ojediněle se objeví přeháňky, na severovýchodě až zataženo a místy přeháňky, ojediněle bouřky. Odpoledne a večer budou od severozápadu srážky ustávat a bude také ubývat oblačnost. Nejvyšší teploty 21 až 25 °C.

V sobotu bude jasno až polojasno, odpoledne při přechodně zvětšené oblačnosti
se ojediněle mohou objevit přeháňky. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C.

V neděli bude jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti se ojediněle
mohou objevit přeháňky. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme